Mardin’de tarımsal alanda iş birliği protokolü imzalandı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasındaki iş birliği protokolü imzalandı.

Mardin’de tarımsal alanda iş birliği protokolü imzalandı

Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü İbrahim Halil Çetiner tarafından imzalanan işbirliği protokolüyle altyapısının ortak kullanımı, kişisel, eğitim, AR-GE, etkinlik, öğrenci eğitimi, müşteri eğitimi, gezici yayım hizmetleri ve benzeri hizmetler boyunca geliştirici alanları Mardin Artuklu Üniversitesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasında ortak yürütülecek.

İşbirliği belgesi ayrıca Mardin Artuklu yerleşkesi içinde “AgroPV pilot tesis kurulumlarının” gerçekleştirilmesi, “Mobil Güneş Pili Sulama Makinesi” üzerinde ortak yürütme ve “Pompalarda Üniversitesi Enerji Verimliliği” konusunda birlikte kongre liderlerinde yer alıyor.

2.7 milyon dekar işlenen tarım alanına sahip bir şehir üniversitesi olarak konvansiyonel tarım politikalarına katkı sunmak amacıyla GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile işbirliğini başlattıklarını çalıştıran Rektör Özcoşar, “Bu işbirliğiyle Mardin’in harekât hareketliliklerini harekete geçirerek sahip olunan potansiyel katma değerine dönüştürmek istiyoruz” dedi.

Yayınlama: 18.01.2023
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.