Mardin’de 5 kişinin öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan kişinin ağabeyi konuştu

Mardin-Nusaybin yolunda Duhoklu 3’ü kadın 5 kişinin öldürülesi olayında gözaltına alınan F.A’nın ağabeyi Kardeşinin “Bu işle hiçbir alakam yok” dediğini öne sürdü.

Mardin’de 5 kişinin öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan kişinin ağabeyi konuştu
Yayınlama: 21.01.2023
Düzenleme: 21.01.2023

Mardin’in Nusaybin ilçesinde önceki gün, Nusaybin karayolunda Duhoklu iki ailenin fertlerini taşıyan araç durdurularak içindeki 5 kişi katledildi. Saldırı ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 6 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerde 2’si serbest bırakılırken 4’ü hala gözaltında.

Gözaltındaki F.A’nın ağabeyi Hacı Halit A, Nusaybin’de konuştu.

“Kardeşinin cinayet işleyecek birisi” olmadığını savunan Hacı Halit A, “Eğer o yapmışsa kardeşimiz değil, lanet olsun. Bu öldürülen insanlar da bizim kardeşlerimiz. Benim kardeşim cinayet işleyecek birisi değil. Hiçbir ekonomik sorunu yok, borçlu da değil. Irak’ta çalışıyordu. 4-5 yıldır oradaydı. Bir gün tek bir telefon bile oradan kaçak olarak getirmedi, böyle bir insan nasıl cinayet işlesin?” dedi.

Cinayet gecesi kardeşinin nerede olduğu sorusunu cevaplayan Hacı Halit A, “O gece biz akrabalarımıza yemeğe gitmiştik. O da eve geldi. Birkaç günlüğüne geldiğini, Cumartesi günü Irak’a döneceğini söyledi. Onun dışında kendisini görmedim. Onunla gözaltına alınanların hiçbirini tanımıyoruz. İzin verirlerse ölenlerin taziyelerine de gitmek istiyoruz. Benim ailem, annem-babam ölmüş gibi oldum. Bu işle hiçbir alakamız yok. Devletimiz bütün gerçekleri ortaya çıkaracaktır. Hiç merak etmeyin, kimin ne yaptığı ortaya çıkacak” diye konuştu.

“4-5 yıldır Duhok’ta çalışıyordu”

Kardeşinin 45 yaşında, evli ve 17-18 yaşlarında çocuk sahibi olduğunu belirten Hacı Halit A, şu bilgileri verdi:

“4-5 yıldır Duhok’ta çalışıyordu. Elektrikçiydi, elektrik işleri yapıyordu. 3-4 ayda bir, birkaç günlüğüne gelip tekrar işine dönüyordu. Bu cinayetlerin niçin işlendiğini bilmiyoruz. Nusaybin’in adını kirlettiler. Keşke olmasaydı. Kardeşimin böyle bir şey yaptığına hala inanamıyoruz ama yapmışlarsa da inşallah bırakılmazlar. Olayı duyduğumuza kanımız dondu. Çok üzüldük, mağdur olduk, ne diyeceğimizi bilmiyoruz. Olayı duyunca eşine sordum, ‘o gece neredeydi’ dedi. Dedi ki saat gece 10’a kadar akrabalarınızdaydık. Saat 10’a kadar orada kalmışlar, sonra kendi evlerine dönmüşler. Kardeşim eve döndükten sonra eşine “çarşıya gideceğim’ diyerek evden çıkmış. Ertesi gün saat 12.00 – 13.00 gibi kardeşimizi bu olayla ilgili duyduk. Bunun dışında bir şey bilmiyoruz. Kadın öldürmek, yaşlı öldürmek nerede görülmüş, böyle bir şey yapılabilir mi?!”

Ailesinin gözaltındaki kardeşi için avukat tuttuğunu ve avukat ziyaretinde suçlamaları reddettiğini öğrendiklerini ifade eden Hacı Halit A, “Çocukları bir avukat tutmuş, gidip kardeşimle konuşmuş. Ancak yemin etmiş, bu işle hiçbir şekilde alakam yok demiş. Beni oyuna getirdiler demiş. Şoförlük yapmış.”

Kaynak: Rudaw

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.