Mardin Kalkınma Platformu Çalışmalarına Başladı

Mardin’e ilişkin sorunları tespit etmek ve bunların çözümüne yönelik faaliyetlerde bulunmak amacıyla ilgili kurumların katılımıyla Mardin Kalkınma Platformu (MARKAP) oluşturuldu.

Mardin Kalkınma Platformu Çalışmalarına Başladı

Mardin Kalkınma Platformu Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin OSB, Mardin Bulgur Sanayicileri Derneği, Mardin Tekstil Sanayicileri Derneği, Dicle Un Sanayicileri Derneği, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası, Kızıltepe Ticaret Borsası, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası ve DİKA kurumlarının katılımıyla hayata geçirildi.

Mardin Kalkınma Platformu (MARKAP), Mardin Organize Sanayi Bölgesi ev sahipliğinde ilk değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda Mardin Kalkınma Platformunun kurumsal altyapısının oluşturulması, toplantı ve çalışma takvimi, MARKAP Mardin sorun ve çözüm dosyasının müzakeresi ve yeni dönem faaliyetleri görüşüldü.

Platform Üyeleri Vali Demirtaş’ı Ziyaret Etti

Mardin Kalkınma Platformu üyeleri toplantı sonrası Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiler.

Mardin’in MARKAP türü oluşumlara ihtiyacının olduğunu belirten Mardin Valisi Mahmut Demirtaş,  Mardin’in sorunlarına yönelik çözümler için farklı tarafların ‘Mardin’ ortak paydasında bir araya gelerek faaliyetler icra etmesinin önemine değindi.

 Vali Demirtaş, Mardin Kalkınma Platformunun oluşturulması nedeniyle üyeleri tebrik etti ve başarılar diledi.

Vali, Demirtaş, toplantılara iştirak edeceğini ve gerekli desteği sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Mardin Kalkınma Platformunun bir sonraki çalışma toplantısı Mardin Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde yapılacak.

Yayınlama: 24.01.2023
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.