LGS'de 500 tam puan alan Zeliha'nın hedefinde yazılım mühendisliği var

Haber 7 - LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye’deki birinciler arasında yerini alan Zeliha Belinay Mutlusoy un hayali yazılım mühendisliği veya ağabeyi gibi tıp okumak.

LGS'de 500 tam puan alan Zeliha'nın hedefinde yazılım mühendisliği var
02 July 2023 - 17:26

Konyalı Zeliha Belinay Mutlusoy (14), LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye’deki birinciler arasında yerini aldı. Polis bir babanın 3 çocuğundan biri olan Mutlusoy, “8 yıldır bu anı bekliyordum. Düzenli çalıştım ve başarı geldi. İleride yazılım mühendisliği veya ağabeyim gibi tıp okumak istiyorum” dedi.

 

Konya İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev yapan polis memuru Bilal Mutlusoy ile ev hanımı Meral Mutlusoy’un 3 çocuğundan biri olan Zeliha Belinay, bu yıl yapılan LGS’de 500 tam puan alarak adını Türkiye birincileri arasına yazdırdı. Kendinden emin bir şekilde bu başarıyı beklediğini belirten Zeliha Belinay, “8 yıldır bu anı bekliyordum. Düzenli çalıştım ve başarı geldi. İleride yazılım mühendisliği veya ağabeyim gibi tıp okumak istiyorum” dedi. 

Çocuklarından biri tıp okuyan en küçük çocuğu da tam burslu olarak özel bir okulda okuyan Meral Mutlusoy ise, “Belinay 8 yıllık emeğinin karşılığını aldı. Kızıma her zaman güvendik, destekçisi olduk ve arkasında durduk. Oda güzel bir sonuç elde etti” diye konuştu.

 

Yıllardır polis memuru olarak görev yapan baba Bilal Mutlusoy ise, “İlkokuldan bu yana derslerine düzenli bir şekilde çalıştı. Her zaman destekledik. Emniyet müdürümüz başta olmak üzere tüm sıralı amirlerimiz bizlerin moral ve motivasyonunu hep yüksek tuttular. Bizde bunu ailemize yansıttık. Kızımın başarılarının devam edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: HABER7 / ZEKİ DURSUN-KONYA

COMMENTS

  • 0 Comment