Kızıltepe Belediyesinden futbol takımlarına 200 bin TL’lik destek

Mardin’in Kızıltepe Belediyesi tarafından amatör futbol kulüplerine 200 bin TL’lik nakdi destek verildi.

Kızıltepe Belediyesinden futbol takımlarına 200 bin TL’lik destek
Yayınlama: 11.12.2022

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, 2022-2023 yılı içerisinde ilçe adına spor faaliyeti gösteren ve ilçenin tanıtımına katkıda bulunan futbol kulüplerine yönelik Kızıltepe Belediye Başkanlığı olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Futbol kulüplerine kulüp başına 20 bin TL olacak şekilde 10 futbol kulübü için belediye meclisi yetkisiyle toplamda 200 bin TL nakdi destek yapılması yönünde karar alındığını belirten Cıdıroğlu, “Kızıltepe Belediyesi olarak ilçemizde gençlerimizin yanında oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz. Dinamik bir genç nüfusa sahip olduğumuz için bu genç nüfusun gücünü ciddiye alıyoruz. Bu potansiyelin farkındayız ve gençlerimizin ilçemizde sosyal, kültürel vb. alanlarda çeşitli uğraş alanlarının oluşmasını da sağlamış oluyoruz.” dedi.

En önemli amaçlarının gençlerin terör örgütlerinin kucağına düşmemeleri, vatanına milletine faydalı olabilecek gençleri görmek olduğunu aktaran Cıdıroğlu, “Bu amaçla devletimizin bize vermiş olduğu imkanlar doğrultusunda hareket ediyoruz. Alınan karar doğrultusunda ilçemizde aktif bir şekilde spor faaliyetinde bulunan Amatör 1. ve 2. Grupta faaliyet gösteren toplam 10 futbol takımına destek sağlamış olacağız. Futbola vermiş olduğumuz bu desteğin özellikle 2022 FIFA turnuvasının yapıldığı Katar’daki dünya kupası organizasyonuna denk gelmesi bizim için ayrıca memnuniyet verici bir durumdur.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.