Habur Sınır Kapısı’ndaki şiddet olayında 2 memur açığa alındı

Habur Sınır Kapısı’nda gümrük muhafaza görevlileri tarafından bir kadın ve erkeğe şiddet uygulandı. Görüntüler sosyal medyada tepki görünce 2 gümrük muhafaza memuru açığa alındı.

Habur Sınır Kapısı’ndaki şiddet olayında 2 memur açığa alındı
Yayınlama: 31.01.2023

Gümrük muhafaza görevlileri tarafından bir kadın ve erkeğe uygulanan şiddet, cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde gümrük muhafaza görevlilerinin yerde bir erkeği darp ettiği, buna tepki gösteren kadına da bir görevli tarafından tekme atıldığı yer aldı. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Şırnak Valiliği, 2 gümrük muhafaza memurunun açığa alındığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, “Habur Sınır Kapısı’nda 31.01.2023 günü yaşanan ve sosyal medya hesaplarında yayınlanan görüntülerdeki müessif olay ile ilgili olarak, Valiliğimiz tarafından soruşturma başlatılmış, olaya karıştığı tespit edilen iki gümrük muhafaza memuru açığa alınmıştır” denildi.

Şırnak Barosu olayla ilgili açıklama yaparak, “Sosyal medyaya yansıyan bir kısım görüntülerde Habur Sınır Kapısı’nda görevli gümrük muhafaza memurları tarafından bir çifte şiddet uygulandığı görülmektedir. Baromuz tarafından gerekli araştırmalar yapılmakta olup en kısa zamanda ilgililer hakkında yasal işlemlerin başlatılması için girişimlerde bulunulacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Mardin Barosu da konuya dair şu açıklamada bulundu; “Habur Sınır Kapısında yaşlı bir kadına ve eşine kamu görevlileri tarafından şiddet uygulandığına dair görüntüler basına yansımıştır. Yaşanan bu olayı kınıyor ve hem failler hem de sorumlular hakkında derhal idari ve cezai soruşturma başlatılmasını talep ediyoruz”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.