Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan 5 kişinin öldürülmesi soruşturmasına ilişkin açıklama

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 5 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırısı soruşturmasına ilişkin basın açıklaması yapıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan 5 kişinin öldürülmesi soruşturmasına ilişkin açıklama

Cumhuriyet Başsavcılığı, Irak plakalı cipteki Hındreen Abdullah Salih (39), Waheda Haedar Jasim (63), Abdullah Saleh Mustafa’nın (69) olay yerinde, Chiman Shaheen Khalid (75) ve Ahmed Jalaladeen İbrahim’in de (45) öldürülmesi olayla ilgili yazılı açıklama gerçekleştirildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, olayla ilgili olarak soruşturma işlemlerine titizlikle ve tüm yönleriyle devam edildiğini belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“18.01.2023 tarihinde Nusaybin Kızıltepe D-400 karayolu üzerinde yabancı uyruklu beş kişinin öldürülmesi olayı ile ilgili bazı sosyal medya platformları ile haber sitelerinde yer alan iddialar üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca bir basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma işlemlerine başlanılmıştır. Soruşturma kapsamında F.A ve A.K nitelikli yağma ve bir suçu gizlemek, ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla kasten adam öldürme suçlarından, şüpheli M.Y. bu suçlara yardım etmekten, Suça Sürüklenen Çocuk Ç.B suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme suçundan 23/01/2023 tarihinde sevk edildikleri Mardin Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmışlardır.”

Yayınlama: 23.01.2023
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.